Belt u nog met een 2G of 3G mobiele telefoon?
Steeds meer mobiele providers stoppen met 2G en 3G. Gebruikt u nog een oudere mobiele telefoon zonder 4G VoLTE, of een apparaat dat voor bellen terugvalt op 2G, dan kan bellen nu of binnenkort slechter werken – of zelfs helemaal stoppen.
KPN begint hier al op 6 april 2026 mee. Vanaf die datum wordt 2G uitgezet voor klanten die dit volgens het netwerk niet meer nodig hebben. Uiterlijk 1 december 2027 stopt 2G volledig.
- U belt nog met een ouder toestel (± 5 jaar of ouder)
- Op het scherm ziet u 2G, 3G of E
- U gebruikt een 4G router of 4G bureautoestel zonder VoLTE ondersteuning
- U heeft (of krijgt) een brief van KPN, Vodafone of andere mobiele provider
De oplossing is overstappen naar een 4G toestel met VoLTE (bellen via 4G). U hoeft géén smartphone: met de juiste 4G toestellen blijft bellen net zo eenvoudig als u gewend bent.
Ik zoek een eenvoudige mobiele telefoon
Voor wie gewoon mobiel wil blijven bellen, zonder gedoe.
- Grote toetsen of klaptelefoon mogelijk
- Gewoon bellen via 4G VoLTE
- Direct leverbaar
Ik wil juist een vaste of bureau-oplossing
Voor thuis, op kantoor of op een locatie zonder vaste lijn.
- Bellen met een bureautoestel via 4G
- Of een vaste telefoon aansluiten op een EasySaver
- Ook geschikt als vervanging van analoge lijn
Direct de juiste oplossing kiezen
Twijfelt u niet meer, maar wilt u gewoon meteen het juiste product bestellen? Maak dan een keuze uit een van de volgende opties:
Top 8 | 4G VoLTE telefoons (getest door onze experts)
Doro Leva E10 € 79,95 Bekijk toestel Grote accu
Hammer Boost 2 LTE € 99,99 Bekijk toestel Extra eenvoudig
Doro Leva E30 € 109,95 Bekijk toestel Extra stevig
Hammer Rock LTE € 74,95 Bekijk toestel Voorkeuzetoetsen
Doro Leva X10 € 179,95 Bekijk toestel Klaptelefoon
Doro Leva L30 € 129,99 Bekijk toestel 3 sneltoetsen
Maxcom MM827 € 94,99 Bekijk toestel Hybride
Doro Aurora A20 € 269,99 Bekijk toestel Wat verandert er precies bij KPN?
KPN heeft aangegeven dat het netwerk vanaf 6 april 2026 gaat kijken of een simkaart nog gebruik maakt van 2G. Daarbij wordt gekeken naar zowel spraak als data.
In theorie betekent dit dat sommige apparaten die al op 4G zitten voor data, maar voor bellen nog terugvallen op 2G, na 6 april mogelijk nog even blijven werken. Toch is dat geen toekomstvaste oplossing.
Wilt u dus niet afwachten of uw huidige oplossing het blijft doen? Kies dan direct voor een toestel of gateway die geschikt is voor bellen via 4G VoLTE.
EasySaver VoLTE 4G: bel met een vaste analoge telefoon via 4G
Gaat uw vader of moeder naar een verpleeghuis zonder vaste lijnaansluiting? Dan kunt u met de EasySaver VoLTE 4G gateway uw ouder(s) toch met een vertrouwde vaste telefoon laten bellen. U sluit de telefoon aan met een RJ11 telefoonkabeltje (wordt meegeleverd). De bediening blijft hetzelfde.
Ook als Tele2 stopt met analoge vaste nummers, kan de EasySaver een uitkomst zijn. In veel gevallen kunnen wij zelfs het vaste telefoonnummer overnemen, zodat u het nummer gewoon kunt blijven gebruiken.
Wilt u alleen bellen? Kies dan voor de EasySaver 4G VoLTE met back-up accu.
Wilt u ook internet gebruiken? Kies dan voor de EasySaver 4G VoLTE router met mobiel internet.
Afbouw van 2G en 3G netwerken in België
Belgische providers als Base, Orange (Mobistar), Proximus en Telenet hebben niet altijd dezelfde planning. Neem contact op met uw provider voor duidelijkheid over 2G en 3G in de toekomst.
